مكاتبات و ارتباطات خارجي

مكاتبات و ارتباطات خارجي

شركت هاي خارجي بسيار تمايل دارند كه نمايندگي هاي آنها به طور مداوم با آنها در ارتباط باشند و برخي از آنها تمايل به دريافت گزارش فعاليت هاي بازرگاني نمايندگي هاي خود دارند .

مسلمأ بخاطر بعد مسافت، مكاتبات و ارتباطات ميتواند تنها وسيله نزديك نگه داشتن شركت هاي توليد كنند و شركت هاي نمايندگي با هم باشند . و بخوبي ميدانیم كه براي اشخاصي كه تازه شروع به فعاليت هاي بازرگاني كرده اند ممكن است اين امر كمي مشكل باشد و يا با اين امر كاملا ناآشنا باشند . براي شركت هايي هم كه سابقه طولاني در امر فعاليت هاي بازرگاني دارند ، خود ميدانند كه مكاتبات و ارتباطات ميتواند بسيار براي آنها وقت گير شود و گاهأ احساس ميكنند كه به يكنفر ثابت براي اين كار نياز دارند .

حالا اين ترس براي افراد باسابقه و با تجربه پيش مي آيد كه با چه تضمين و آسودگي خاطري مكاتبات و ارتباطات بازرگاني خود را به شخصي خارج از پرسنل شرکت بسپارند ؟  آيا اين مسئله نمي تواند براي آنها خطرناك باشد ؟ بعضي از آنها به ما پيشنهاد ميكنند كه برای ما ایمیلی کنترل شده باز کنند مكاتبات و ارتباطات را با ايميل آنها انجام بدهيم .  برخي ديگر ميگويند كه ما مسائل را به انگليسي براي آنها ترجمه كنيم و بعد خودشان اين مكاتبات را داشته باشند . اکثر این دوستان هم دلایل مشترکی داشتند که کاملا هم قابل قبول است و ما هم آنرا به دفعات مشاهده کرده ایم و آن هم این بوده که اشخاصی جهت امور ارتباطات و مکاتبات به مجموعه شرکت وارد شده و پس از شناخت کامل به کار ، خود رقیب آنها شده اند و اکثرأ هم با تجربه کم شان بازار را خراب کرده اند تا برای خود سودآوری کنند

اینکه شرکتی برای ما ایمیل کنترل شده ایجاد تا ما تمام ارتباطات را با آن ایمیل انجام دهیم که اصول کار بازرگانی است و ما هم قبل از قرارداد این مورد را از آنها درخواست خواهیم کرد. ولی این را همه میدانند که اصل تجارت پیدا کردن محصول برای خرید نیست بلکه تجربه و علم فنی در مورد مضوع فعالیت شرکت، بازاریابی، بدست آوردن خریداران مطمئن، وصول مطالبات، سرمایه در گردش و خیلی موارد دیگر بجز تولید کننده یا فروشنده محصول است .

خود به راحتی میتوانید فكر ميكنيد چه كسي و چه روشي ميتواند براي یک شرکت خطرناكتر باشد .  يك فرد ثابتي كه به مرور زمان با كارخانه هايي كه از آنها خريد ميشود و افراط مرتبط با واردات كالا و قيمت خريد و مهمترين آنها اينكه در ايران با مشتريان متقاضي خريد آن كالا ها و ميزان سود حاصله آنها آشنا ميشود ؟ يا كسي در خارج از محيط كاري شركت كه خود با هزاران كارخانه مشابه و هزاران قيمت مشابه و یا شاید بهتر از آنچه او در اختیار دارد آشنا است و یا حتی با محصولات جدیدتر از آنچه یک شرکت دارند نیز آشنا است ولی هيچ آشنايي با مشتريان متقاضي خريد اين كالاها در داخل کشور را نخواهد داشت ؟

صادقانه بخواهم صحبت کنم ، ما با سابقه طولاني در امر مشاوره بازرگاني و بازاريابي و شناخت كامل بازار توليد كشورهاي شرقي و اروپايي ، واقعأ هيچ مشكلي براي خريد و گرفتن نمايندگي و واردات را نداريم و هيچ احتياجي به تلاش براي پيدا كردن اطلاعات خريد واحد هاي اقتصادي را نخواهيم داشت بلکه نیاز به سرمایه، اعتبار کاری و متقاضیان مطمئن خرید محصول را داریم و چون این کار خود به اندازه ای وقت گیر و سرمایه بر هست که ما ما شغل خود را بر اين اساس پايه ريزي نکنیم . اگر يك استعلام ساده انجام دهيد ، به سادگي متوجه خواهيد شد كه اطلاعات تماس و شرح فعاليت ما حتي در وزارت بازرگاني كشورهاي چين و كره و چندین کشور دیگر موجود ميباشد . يك كارخانه توليدی وقتي برندي را به يك شركت به عنوان نماينده فروش آن برند ميدهد خوب به اين سادگي آن برند را به شخص ديگري نخواهد داد ، حال اين فرض را هم داشته باشيم كه ما با تلاش و امكانات بيشتر ، بتوانيم كارخانه توليدي خارجي را متقاعد كنيم و برند شما را با امكانات و شرايط بهتر براي خود كه ميتواند از لحاظی که در ادامه شرح خواهم داد امتياز منفي براي ما باشد را گرفته و وارد كشور كنيم . حال بايد براي آن برند شما كه انتخاب خود مانيز نيست و هيچ تخصص فني هم در آن رابطه نداريم مشتري پيدا كنيم ، كه ما در اینصورت ترجيح ميدهيم اگر بخواهيم خود واردات انجام دهيم ،‌ كالاهايي را وارد كنيم كه اولا تخصص كافي در رابطه با آن را داشته باشيم ، دومأ ، در ارتباط و تخصص با كارمان باشد تا متقاضيان خريد آن محصول را نيز داشته باشيم يا به راحتي بتوانيم مشتريان آن محصول را پيدا كنيم . مهمتر از آن اينكه ما هم همانند شما تمايل خواهيم داشت كه از برند شركت ديگري استفاده نكنيم و يك برند منحصر به خود را داشته باشيم . و اين را نيز مطمئن باشيد كه اين برند را از شركتي نخواهيم گرفت كه به راحتي برند نماينده خود را به ما بدهد ، چون بعد از چند وقت برند ما را نيز به شركت ديگري خواهد داد . بنابراين برند مورد نظر خود را از شركت توليد كننده اي خواهيم گرفت كه فقط ما را قبول داشته باشد و تعهدات لازم براي ثبات مالكيت اين برند را به ما بدهد .

بعد از اين همه صحبت که ممکن است از حوصله شما هم خارج بوده فكر ميكنم كه حرف اصلي خود را فراموش كردم كه اين اعتماد را بدهم كه ما تمام مكاتبات خود را با شركتهاي خارجي با نام و ایمیل شركت انجام ميدهيم و خود را هميشه مسئول خريد شركت معرفي ميكنيم . و اين امر هميشه براي شركت هايي كه با ما قرارداد دارند محسوس بوده كه ما نه تنها تمام تلاش خود را براي حفظ برند آنها انجام داده ايم بلكه سعي كرده ايم كه با شناخت از نحوه سياست هاي قيمت گذاري توليد هاي خارجي ، فرمول و راهكاري را پيدا كنيم كه با توافق طرفين و حفظ كيفيت و شرايط مطلوب كنوني ، به كاهش قيمت منطقي آن محصول نيز كمك كند .

تمام مكاتبات و ارتباطات ما خارج از محيط كاري شركتها انجام ميشود و ما اين امكانات را داريم كه حتي اگر در خيابان هم باشيم ، به ايميل هاي دريافتي دسترسي داشته و بتوانيم به راحتي جواب آنها را نيز بدهيم . براي ارتباطات تلفني نيز هيچ مشكل زماني و مكاني را نداريم و به راحتي ميتوانيم در هر زماني ارتباطات خارجي خود را داشته باشيم . ما اين اطمينان را ميدهيم كه تا بحال براي كارهاي خود شيوه هاي خاص خود را داشته ايم كه توانسته ايم نظر تمام مشتريان خود را جلب كنيم و آنها را در هر شرايطي راضي نگه داريم و قطعأ براي شما هم جالب خواهد بود كه در يك جلسه حضوري از نزديك با شيوه كاري ما آشنا شويد .

جدا از انجام مكاتبات و ارتباطات خارجي ، ميتوانيم در هر زمان و هر مكان ، همراهي پرسنل يا مديران شركت ها را جهت مترجمي حضوري در خارج از كشور ، نمايشگاه ها و يا در داخل كشور بعهده بگيريم

همچنين ميتوانيم همراهي ميهمانان خارجي شركت ها را در داخل يا خارج از كشور ، نمايشگاه ها و يا شهرستانها بعهده گرفته و در هر جلسه ، سمينار و يا جلسات آموزشي حضور يافته و مسئوليت ترجمه حضوري را عهده دار باشيم

ضمنأ براي شركت هاي خارجي نيز ميتوانيم مسئوليت مترجمي حضوري آنها را در نمايشگاهها ، سفر به شهرستانها ، ملاقات با نماينده هايشان ، سفرهاي داخل كشوري ، راهنمايي گردشگري آنها و شركت در جلسات را براي آنها متقبل شويم

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت موسسه مشاوره مالي و بازرگاني امين می باشد - Enfold WordPress Theme by Kriesi